Jdi na obsah Jdi na menu
 


* 27.12. Došlo ke změně předsedy naší ZKO. Novým předsedou je G. Hajná

* 28.11. Renča se s oběma svými psy zúčastnila zimního závodu v Hlučíně. Závod měl hojnou účast. Ve třech kategoriích se postupně představilo 28 psů. Renča s Falcem závodili v kategorii ZVV2 a skončili pátí (80-75) a s Aresem v kategorii IPO3, kde skončili na místě sedmém (92-77).

  * 25.10. Proběhlo v Oticích druhé kolo dvojboje se ZKO Otice.  Za ZKO Chomýž nastoupili závodníci ve stejném složení jako u nás v Chomýži. I tak se nám bohužel po několika nulách na poslušnosti i obraně vítězství obhájit nepodařilo a v druhé části stejně jako v součtu obou kol jsme skončili druzí.
Na závěr předsedové obou ZKO vyslovili návrh, aby se v příštím roce tento tréninkový závod konal ve dvou termínech - na jaře i na podzim.
Výsledky a fotky obou kol naleznete díky Gabce ve fotogalerii.


 
* 11.10. Proběhlo v naší ZKO první kolo dvojboje se ZKO Otice. Boj to byl lítý, ale vítězství nakonec skončilo na naší straně. ZKO Chomýž získala 649 bodů a ZKO Otice 625. Rozhodcování se zhostila Dana Urbánková a k vidění byly zkoušky ZVV1, ZVV2, IPO1 a nejvíce bylo IPO3. 

* 27.9. Jura s Urou se zúčastnili vylučovacího závodu na mistroví republiky stopařů. Skončili na sedmém místě.


 * 26.9. Renča s Aresem a Karel s Irrem se zúčastnili v Budišově nad Budišovkou závodu o Budišovský pohár podle IPO2. Karel s Irrem skončili druzí (stejný počet bodů jako první) a Renča s Aresem skončila na místě třetím.

* 23.8. Se naši členové Renča s Aresem a Karolína s Bucíkem za obrovské účasti a podpory členů naší ZKO zúčastnili prvního oficiálního mistrovství České republiky BOC ve výkonu. Oba splnili bodový limit pro zapsání složené zkoušky. Výsledky v oddíle naše úspěchy.

* 8.8. Vystoupení členů ZKO v Liptáni

* 10.7. Vystoupení členů ZKO ve Skalách u Rýmařova

* 20.6. Vystoupení členů ZKO v Břidličné

* 20.6. Vystoupení členů ZKO ve Slezských Pavlovicích


*****************************************************************
11.7.2009 v 5.07 přišel na svět malý Jarda Kadlec ! Na svět si sebou přinesl 3,60kg a 50cm. Gratulujeme... !!!!!
*****************************************************************


* 25.4. Proběhly v naší ZKO zkoušky dle NZŘ. Zkoušky posuzoval MVDr. Vodička a jako figurant se do makety postavil Kája Sedláček. Zkoušek ze zúčastnilo 10 lidí ve složení 4x ZZO, 3x ZM a 3x ZVV1. Pouze jedna ZM svou zkoušku nedokončila. Zajímavé bylo i složení plemen, zkoušku se pokoušel složit boxer, německý ovčák, rotweiler, howawart, malinois a borderky. Z našich členů svou zkoušku splnili Karolína s Bucíkem, Iveta se Senny a Renča s Falcem.


* 19.4. Naši tři členové se zúčastnili zkoušek dle Mezinárodního zkušebního řádu v Oticích. Všichni tři svou zkoušku splnili. Kája s Irrem zkoušku IPO2 na velmi dobře, Renča s Aresem zkoušku IPO2 na dobře a dvojka Jura a Ura zkoušku FH2 na velmi dobře.


* 29.3. Počínaje dnem 6.4.2009 začíná v naší ZKO Kurz pro začátečníky a štěňátka. Více inforamcí v sekci "Kdy cvičíme"


* 28.3. Jaro je tu a proto se parta brigádníků sešla na cvičáku, abychom cvičák po zimě trošku uklidili. Sbíralo se kamení před prvním sekáním, řezalo se dřevo a hrabalo listí. Kluci řezali a sekali dříví, Ervín montoval rohy na zpevnění na novou buňku a Drahoš se pustil do bourání stěny v klubovně. Holky uklidily zase klubovnu a buňku se dřevem i náčiním.
Brigádníci se sešli ve velkém počtu, počasí přálo, takže se odvedl opravdu velký kus práce. Markéta a já jsme upekli buchtu, aby nebyli brigádníci s prázdným žaludkem. Děkuji všem, kteří si udělali čas a přišli a zvláště děkuji Evě, Ivetě, Janě, Karolíně, Markétě, Martině, Míše, Soni, Terce, Drahošovi, Ervínovi, Karlovi, Liborovi, Tomášovi, Vaškovi a Zdeňkovi za odvedenou práci. Velký dík patří také našemu nečlenovi (synovi Soni), který se také na jarním úklidu podílel.


* 7.3. Proběhlo na cvičáku pod vedením Káji Sedláčka školení o stopách. Myslím, že bylo přínosné jak pro začátečníky, tak pro pokročilé, soudě dle spousty položených konkrétních dotazů, které byly do jednoho zodpovězeny. Škoda jen, že kvůli počasí nebylo možno provést také praktické ukázky.

* 28.2. Bylo vysláno silné družstvo ve složení Gabka, Renča a Kája, aby dobyli pevnost zvanou závod družstev v Uničově. Do boje jsme postavili dvě družstva a to v ZVV1 Káju s Irrem a Renču s Aresem a v ZVV2 Gabku s Jagou a Renču s Falcem. Boj to byl lítý, hlavně v ZVV1, kde bylo 10 družstev. Po prvním kole jsme sice bodíků na špici závodu neměli, ale větší ztrátu také ne. Takže jak prohlásil Kája - obrana rozhodne. Areskovi se jeho výkon povedl a Irro nezklamal i když se mu tentokráte figuranta složit na zem nepovedlo. Takže jsme mohli slavit druhé místo.
Falco s Jagou nastoupili do ZVV2 s jistotou, že i jako poslední skončí na bedně. Falcouškovi se moc nechtělo a dovedně se při chůzi u nohy stihnul vyhýbat i kalužím. Nově naučené plazení předvedla Jaga na 10b. Se štěkáním už to bylo horší, ale 0 z toho také nebyla. Tady zase musím pochválit Falcouška, který zvládnul žebřík s přehledem a troufám si říct, nejlépe ze všech. Vysílačka již byla horší a dala jsem pro jistotu druhý povel, který nás stál dle rozhodčího cenné bodíky, ale myslím, že by Falco bez povelu nepokračoval. Obrana se více méně povedla vzhledem k totálně rozbahněnému terénu. Však si i Falcoušek na hladkém zadržení natáhnul nožičku. Na vývěsce bylo jasné, že jsme třetí. Pomalu jsme začli slavit naše poslední místo, když Káju napadlo jít si vyzvednout naše bodovací karty na památku. A ejhle. Oni nám špatně sečetli body na obraně. Rázem z toho bylo místo druhé a velká sláva. Obě chomýžská družstva tedy odjížděla jako stříbrná!

* 21.2. Gabka s Jagou nás reprezentovali na zimním závodu v Oticích. I přes Gabčino sýčkování nakonec ostudu neudělali. Podrobná fotodokumentace, která nepotřebuje slova je na rajčeti.


* 20.2. Hurá, Hurá, Hurá !!! Od dnešního dne máme novou sekačku. Děkuji všem, kteří přispěli v rámci akce cvičák sobě!


* 14.2. Karolína s Bucíkem se zúčastnili v Městě Albrechtice svého prvního závodu. Neměli to vůbec jednoduché. Zima, padající sníh a do toho vítr a k tomu konkurenci 10 psů. I tak se zvládli umístit na 3.místě !!!!!!!!! Doufám, že tímto bude naše loňská tradice - co závod, to Chomýžník na bedně - pokračovat.


*****************************************************************
2.2.2009 v 16.25 přišel na svět malý Samuel Petruška ! Na svět si sebou přinesl 3,45kg a 49cm. Maminka i Sam jsou v naprostém pořádku. Gratulujeme... !!!!!
*****************************************************************


* 25.1. Pořádali jsme klubový speciélní závod se speciélními disciplínami:
1. Běh na čas - běh od cvičáku k hlavní cestě a zpět
2. Kladina nízká - psovod po kladině, pes pod kladinou
3. Přivolání libovolným způsobem dne NZŘ
4. Sedni-lehni-vstaň
5. Přeskok metrové překážky psovodem - pes v odložení
6. 2 otázky ze zkušebních řádů - asi nejtěžší část závodu :-))
7. Pohled z očí do očí - pes s psovodem se sanží udržet co nejdelší oční kontakt
Přijelo a zúčastnilo se 18 pejsků se svými psovody včetně Boženky z Města Albrechtic. Všichni se do závodění vrhli s vervou a ani 73- letý Jura nevynechal první disciplínu - běh na čas a doběhl dokonce ve velmi dobrém čase! Asi nejkomičtější pohled byl však na disciplínu druhou, kdy se psi nechápavě vrhali za páníčkem na kladinu. Na závěr byli odměnění první čtyři umístění granulemi a balíčky, které věnoval figurant Rosťa Valíček, který se na tak trochu nestandardní závod přijel podívat.

* 10.1. Stanoven a zveřejněn termín konání klubových závodů a školení.


* 4.1. Aktualizován seznam členů. Prosím nováčky o upřesnění celých jmen svých pejsků, abych to tam mohla dopsat. A pokud máte své stránky, sem s nimi.